cze 2, 2012

Posted by in Poradnik | 0 Comments

Porad kilka dla młodych rodziców

Porad kilka dla młodych rodziców

Każdy, kto wychował już jedno lub więcej dzieci chciałby swoje doświadczenia i rady przekazać innym rodzicom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę rodzicielską. Doradzamy innym, jaki wózek dziecięcy powinni wybrać, jakie zabawki są dla naszych dzieci bezpieczne lub jakie jedzenie będzie najlepsze dla naszego dziecka. Niestety są to rady, które mogą być dobre dla naszych pociech, ale niekoniecznie dla dziecka naszych znajomych, którzy spodziewają się pierwszego dziecka – każde dziecko jest inne i ma swoje przyzwyczajenia, które niekoniecznie sprawdzają się u innych dzieci.

Właśnie najlepszą wskazówką jest to, aby nie traktować poważnie wszystkiego, co opowiadają nam nasi znajomi i bliscy na temat swoich dzieci, a co koniecznie powinniśmy (według nich) zastosować w przypadku naszego potomstwa. Jako, że takich rad, które faktycznie sprawdzają się w przypadku każdego dziecka jest nie wiele, to mogę śmiało powiedzieć coś (nie konieczne rada), co na pewno sprawdzi się w kwestii Twojego dziecka. Nigdy nie próbujmy naszemu dziecku wmawiać czegoś na siłę – przy rozwoju dziecka na wszystko przyjdzie czas. Szczególnie odnosi się to do żywienia, zabawek, a nawet innych jeszcze bardziej przyziemnych spraw.

To Wy rodzice, a nie znajomi lub bliscy powinni decydować o sprawach dotyczących waszego dziecka. Nawet, jeśli wydaje się Wam, że doświadczenie innych osób mogłoby pomóc. Jednak rodzice polegający na czyjejś opinii nigdy nie nabiorą wystarczającego doświadczenia, aby poradzić sobie z innymi spotykającymi nas przez całe życie problemami dzieci. Niezależnie od tego czy do dotyczy to wyboru zabawki dla kilkumiesięcznego dziecka czy rodzicielskiej rady dla nastolatka, który stoi przed wyborem odpowiedniej dla siebie szkoły.

Leave a Reply